(subota)
08:00
  • dodaj kao .ics kalendar
  • dodaj kao webcal kalendar
  • dodaj kao .VCS kalendar
Trajanje:

2 dana

ORGANIZATOR Kontakt:

10. Biciklijada Karlovačke županije - od Kupe do Kapele 2019. -

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja
SRK PEDALA LAGANINI organizira dvodnevno biciklističko putovanje: 10. biciklijada Karlovačke županije - od Kupe do Kapele 2019. - (03.-04. 08. 2019.)


Predviđena kružna tura, sa startom i ciljem u Karlovcu, ukupne dužine 95 km.
Kroz termin održavanja biciklijade želimo uveličati proslavu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se slave 05. kolovoza kao spomen na pobjedu u Domovinskom ratu.
Cilj Županijske biciklijade je razvijanje sportsko-rekreacijskih aktivnosti i podizanje ekološke svijesti kod djece, mladeži i odraslih građana naše županije, kroz njihovo sudjelovanje u biciklističkoj vožnji u pojedinim dionicama ili etapama biciklijade, te medijsko prezentiranje prirodnih raznolikosti i bogatstava naše Županije na lokalnoj i državnoj razini.
Rijetko se koja hrvatska županija može podičiti takvom raznolikošću – na putu od Karlovca, od hrastovih Draganićkih lugova, kroz doline i kanjone Kupe, Dobre, Korane i Mrežnice, do crnogoričnih šuma po visovima Kapele iznad Saborskog, preko Kuselja do Rakovice, Slunja i Cetingrada, kroz sve Općine i Gradove naše županije, dojam izuzetnog bogatstva kojeg treba brižno čuvati misao je vodilja koja se nameće svakom sudioniku ovog biciklističkog putovanja.

Plan puta:
1. dan - 03.08.2019. - subota
100 km - Karlovac-Draganić-Karlovac-Duga Resa-Generalski Stol-Tounj-Primišlje-Slunj
2. dan - 04.08.2019. – nedjelja
95 km - Slunj-Cetingrad-Vojnić-Krnjak-Barilović-Duga Resa-Karlovac


1. dan – 03. 08. 2019. subota (100 km)
Karlovac – Draganić (13 km) 08:00 – 08:40 (40 min) 30 min odmor
Draganić – Karlovac (13 km) 09:10 – 09:50 (40 min) 10 min odmor
Karlovac – Duga Resa (10 km) 09:10 – 09:50 (40 min) 20 min odmor
Duga Resa – Generalski Stol (18 km) 10:10 – 11:10 (60 min) 30 min odmor
Generalski Stol – Tounj (12 km) 11:40 – 12:20 (40 min) 60 min ručak
Tounj – Primišlje (18 km) 13:20 – 14:20 (60 min) 30 min odmor
Primišlje – Slunj (16 km) 14:50 – 15:30 (40 min)


2. dan – 04. 08. 2019. petak (95 km)
Slunj – Cetingrad (20 km) 08:00 – 09:30 (90 min) 60 min odmor
Cetingrad – Vojnić (32 km) 10:30 – 12:00 (90 min) 30 min odmor
Vojnić – Krnjak (10 km) 12:30 – 13:10 (40 min) 30 min odmor
Krnjak – Barilović (10 km) 13:40 – 14:20 (40 min) 60 min kupanje i ručak
Barilović – Duga Resa (13 km) 15:20 – 16:20 (60 min) 30 min odmor
Duga Resa – Karlovac (10 km) 16:50 – 17:30 (40 min)

Velika karta. Mjesto je slabo mapirano? Pomozi nam!